Продавець УкрЕлектро розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
18 відгуків
+380 (95) 102-48-48
+380 (67) 634-66-21
+380 (95) 386-50-58
Высоковольтное и низковольтное оборудование "УкрЭлектро"

Прийнятий закон про метрології і стандартизації в Україні

Прийнятий закон про метрології і стандартизації в Україні

В Україні, з моменту незалежності, у сфері метрологічної діяльності, не одноразово виникали питання, пов'язані з монополією держави в цій області.

Виробники продукції неодноразово намагалися домогтися права реалізовувати метрологічні випробування своїми силами, але всі ці роки не могли домогтися свого.

3-го липня цього року, уряд України, в ході розгляду низки реформ, затвердила Закон про метрологію та метрологічну діяльність у якому закладене розмежування регуляторних, наглядових і господарських обов'язків у галузі метрологічних послуг, розширення використання принципів акредитації, упорядкованість законодавчих актів з чинними законами та стандартами у Євро Союзі. Також в рамках цього закону передбачено створення Державної метрологічної інспекції. Чим буде займатися цей орган говорити поки рано, але не хотілося б побачити в ньому новий інструмент корупції

Цим законом заплановано ввести адміністративну відповідальність за не виконання правил і норм виконання повірки технічних засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювальних робіт, дати повне визначення термін сертифікат відповідності та визначити найменування документів дозвільного характеру.

Також в комплексі з цим законом, Радою схвалений і прийнятий Закон про стандартизацію, який передбачає появу і подальше введення в роботу єдиного національного органу стандартизації, який не буде ходити в склад органів державної влади.

Функціональні обов'язки цього органу буде реалізовувати юр.особа публічного права.

В ряд повноважень цього органу передається:
- прийняття та скасування національних стандартів,
- Загальна організація і спрямованість стандартизационной діяльності,
- Прийняття довгострокових програм по стандартизації,
- представлення інтересів держави в органах пов'язаних із стандартизацією та співпраця організаціями стандартизації інших держав.

Цими законами залаживается принцип дворівневої стандартизації в залежності від фігури, яка закладає стандарти:

На першому рівні виступають стандарти, які приймаються органами государсва, які займаються питаннями, пов'язаними зі стандартизацією та метрологічними випробуваннями;

На другому рівні приймаються технічні норми і стандарти, які приймаються безпосередньо підприємствами, такими як УкрЭлектро

Законом передбачено скасування галузевої стандартизації, а це означає, що протягом п'ятнадцяти років в Україні центральні органи виконавчої влади отримають законне право контролювати, а також змінювати свої галузеві стандарти для реалізації їх на національному рівні.

 

 

 

 

 

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner