Прийнятий закон про метрології і стандартизації в Україні
В Україні, з моменту незалежності, у сфері метрологічної діяльності, не одноразово виникали питання, пов'язані з монополією держави в цій області.
Виробники продукції неодноразово намагалися домогтися права реалізовувати метрологічні випробування своїми силами, але всі ці роки не могли домогтися свого.
3-го липня цього року, уряд України, в ході розгляду низки реформ, затвердила Закон про метрологію та метрологічну діяльність у якому закладене розмежування регуляторних, наглядових і господарських обов'язків у галузі метрологічних послуг, розширення використання принципів акредитації, упорядкованість законодавчих актів з чинними законами та стандартами у Євро Союзі. Також в рамках цього закону передбачено створення Державної метрологічної інспекції. Чим буде займатися цей орган говорити поки рано, але не хотілося б побачити в ньому новий інструмент корупції
Цим законом заплановано ввести адміністративну відповідальність за не виконання правил і норм виконання повірки технічних засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювальних робіт, дати повне визначення термін сертифікат відповідності та визначити найменування документів дозвільного характеру.
Також в комплексі з цим законом, Радою схвалений і прийнятий Закон про стандартизацію, який передбачає появу і подальше введення в роботу єдиного національного органу стандартизації, який не буде ходити в склад органів державної влади.
Функціональні обов'язки цього органу буде реалізовувати юр.особа публічного права.
В ряд повноважень цього органу передається:
- прийняття та скасування національних стандартів,
- Загальна організація і спрямованість стандартизационной діяльності,
- Прийняття довгострокових програм по стандартизації,
- представлення інтересів держави в органах пов'язаних із стандартизацією та співпраця організаціями стандартизації інших держав.
Цими законами залаживается принцип дворівневої стандартизації в залежності від фігури, яка закладає стандарти:
На першому рівні виступають стандарти, які приймаються органами государсва, які займаються питаннями, пов'язаними зі стандартизацією та метрологічними випробуваннями;
На другому рівні приймаються технічні норми і стандарти, які приймаються безпосередньо підприємствами, такими як УкрЭлектро
Законом передбачено скасування галузевої стандартизації, а це означає, що протягом п'ятнадцяти років в Україні центральні органи виконавчої влади отримають законне право контролювати, а також змінювати свої галузеві стандарти для реалізації їх на національному рівні.