Методика виконання операцій з роз'єднувачами
У розподільних пристроях операції з комутації роз'єднувачів приєднання, що має в своїй ланцюга вимикач, зобов'язані здійснюватися слідом за перевіркою відключене положення вимикача на точці його установки.
Перед тим, як вимкнути або включити роз'єднувачі, потрібно зробити їх зовнішній огляд. Роз'єднувачі, приводи і блокувальні пристрої не повинні мати пошкоджень, які заважають виконанню операцій. Особливу увагу має бути звернуто на відсутність шунтуючих роз'єднувачі перемичок. У випадку виявлення тих чи інших вад, всі дії з роз'єднувачами під напругою зобов'язані виконуватися з великою обережністю і тільки з дозволу особи, яка віддала команду про перемиканні. Забороняються операції з роз'єднувачами під напругою, якщо на ізоляторах виявлені дефекти у вигляді тріщини.
Підключення роз'єднувачів ручним приводом личить виконувати швидко і рішуче, але без удару в кінці ходу. При появі між контактами дуги ножі роз'єднувачів не слід відводити назад, так як при розходженні контактів дуга може подовжитися, перекрити проміжок між фазами і викликати коротке замикання. Операція включення в усіх випадках зобов'язана проводитися до кінця. При зіткненні контактів дуга згасне, не завдавши ушкоджень пристрою.
Відключення роз'єднувачів, навпаки, проводять неспішно і обережно. Спочатку роблять пробне рух важелем привода, щоб упевнитися в справності тяг, відсутності хитань і поломок ізоляторів. Якщо у момент розбіжності контактів виникне дуга, роз'єднувачі потрібно негайно включити і до з'ясування причини створення Дуги операції з ними не виробляти.
Операції з однополюсними роз'єднувачами, що здійснюються з допомогою оперативних штанг, зобов'язані здійснюватися в тій черговості, яка забезпечує найбільшу безпеку для персоналу.
При змішаному навантаженні найбільш шкідлива вимикання першого з трьох роз'єднувачів, так як при цьому не з'являється сильної дуги, навіть якщо по ланцюгу проходив номінальний струм. У момент розбіжності контактів між ними можлива поява лише порівняно невеликої різниці потенціалів, оскільки з одного боку що виключається роз'єднувач буде перебувати під напругою джерела живлення, а з другої його сторони деякий час буде впливати приблизно однакова ЕРС, що спрямовується обертовими при живленні по двом фазам синхронними та асинхронними двигунами навантаження, а також за рахунок конденсаторних батарей, встановлених у розподільній мережі.При виключенні другого роз'єднувача під навантаженням з'явиться сильна дуга. Третій роз'єднувач взагалі не буде вимикати ніякої потужності. Так як відключення другого по черговості роз'єднувача являє собою максимальну небезпеку, він зобов'язаний знаходитися по можливості віддаленішою від роз'єднувачів інших фаз. Тому при будь-якому місці роз'єднувачів (в горизонтальному або вертикальному ряду) першим завжди слід вимикати роз'єднувач середньої фази, потім при місцерозташування роз'єднувачів у горизонтальному ряду по черзі вимикають крайні роз'єднувачі, а при вертикальному розташуванні роз'єднувачів (один над іншим) другим відключають верхній роз'єднувач, третім – нижній.
Операції включення однополюсних роз'єднувачів виконують у зворотному порядку.
У ланцюгах, з вимикачами з пружинними приводами, операції з роз'єднувачами слід здійснювати при ослаблених пружинах, щоб уникнути випадкових включень вимикачів під час операцій з роз'єднувачами.
- Високовольтні вакуумні вимикачі — пристрій і принцип роботиПристрій, принцип роботи, переваги і недоліки вакуумних вимикачів.Повна версія статті
- Таблиця взаємозамінності трансформаторів.Виходячи з нашої таблиці взаємозамінності трансформаторів ви зможете підібрати аналог продукції, яка вас цікавить. Тут представлена продукція провідних українських, російських і чеських виробників, яку ви зможете придбати у нас.Повна версія статті